Юридична консультація
Консультація як вид юридичної допомоги!
Майже кожна людина у своєму житті відчувала зубний біль, який змушував звертатись до стоматолога. Стоматолог проводив огляд зуба , повідомляв про причину болю та шляхи лікування. Аналогічна ситуація і з правовою допомогою .
Важливість юридичної консультації важко переоцінити!
Консультацію і роз’яснення з правових питань можна умовно поділити на такі стадії:
Попередня консультація.
В рамках даної консультації відбувається знайомство Клієнта з адвокатом, Клієнт викладає суть звернення та з'ясовується галузь права (адміністративне право, кримінальне право чи цивільне право: сімейне, спадкове, трудове та ін.).
Якщо суть звернення стосується спеціалізації адвоката, то можна переходити до іншої стадії.
З'ясування фактичних обставин справи.
На даній стадії дуже важливо, щоб Клієнт більш детально сформував предмет та цілі свого звернення. Чим конкретніше, повніше звернення, тим якіснішою буде правова допомога.
З іншої сторони, адвокат повинен пам'ятати про те, що Клієнт може не мати правової освіти і не знати, які обставини стосуються справи, а які ні. У зв'язку з чим, адвокату необхідно ставити перед Клієнтом ряд уточнюючих запитань, з'ясовувати наявність або відсутність певних документів, обставин.
Надання юридичної консультації і роз’яснень з правових питань.
Після з'ясування предмета та цілей звернення Клієнта, фактичних обставин справи адвокат надає ґрунтовну, змістовну юридичну консультацію. В рамках юридичної консультації адвокат повідомляє Клієнту про шляхи вирішення спору; зазначає про докази, які необхідно зібрати; об'єктивно зазначає про шанси отримання результату, якого прагне Клієнт та ін.
Після предметної розмови з адвокатом, Клієнт може дійти висновку про відсутність необхідності розв'язання спору, або навпаки, про необхідність вчинення певних дій (подача заяви, скарги, позову, тощо).
Пам'ятайте, що адвокат НЕ може надати % гарантію успішного результату та викликати безпідставні надії у Клієнта!
Бажано освоїти в собі хорошу звичку консультуватися з адвокатом перед подачею позову до суду або вчинення інших важливих дій.
Неправильно складена позовна заява, безпідставний позов, подача позову з порушенням вимог територіальної підсудності та інші неправильні дії, у подальшому, можуть призвести до негативних наслідків.
До адвоката варто звертатись не тоді, коли справа вже програна (хоча і тоді часто можна виправити ситуацію), а одразу як виникла проблема. Але завжди потрібно бути на крок попереду. Щоб проблема взагалі не виникала, бажано перед вчиненням певних дій звертатись до адвоката за юридичною консультацією.