Навіщо потрібен адвокат
Навіщо потрібен адвокат?
А дійсно, навіщо? Всі закони відкрито публікуються, кожен може їх прочитати та вивчити. До того ж, є інтернет, друзі з великим життєвим досвідом.
Розподіл людей за професіями виник дуже давно. Проте, інколи ми намагаємося бути "майстрами на всі руки", хто з бажання зекономити, а хто для самоствердження. І намагаємось займатися роботою, в якій не являємось фахівцями. Спроба самостійно вирішити свої юридичні проблеми, особливо коли мова йде про судовий процес, часто призводить до негативних наслідків, коли важко щось виправити. Чому так? Тому що судовий процес - це боротьба двух сторін, кожна з якої намагається переконати суд в своїй правоті. Свою правоту треба грамотно доводити, наводячи правильні доводи і вміло відбиватися від аргументів "опонента". І достатньо однієї, здавалося б, незначної помилки, і справа програна. В кращому випадку ви витратите час. В гіршому - втратите все.
Хоча здавалось, що все і так зрозуміло, які ще потрібні докази?! Однак, окрім подання доказів, в суді потрібно знати процесуальні тонкощі і вміти ними користуватися. Мало знати свої права, їх потрібно правильно та вчасно використовувати! Наприклад, у випадку пропуску процесуального строку, суд може відмовити вам, хоча ви були праві в спірній ситуації (праві по суті). А скільки подається до суду невірно складених позовів, апеляційних та касаційних скарг, які потім повертаються заявникам на доопрацювання?
Який би не був рівень кругозору та інтелекту людини, якщо він не є фахівцем у відповідній сфері права, самостійна спроба застосування законодавства в реальному судовому процесі може закінчитися поразкою. Не можна стати асом юриспруденції відразу, начитавшись статтей в інтернеті чи запитавши поради у "грамотного" сусіда.
Тому, аби не допустити невідворотніх помилок, у випадку виникнення юридичних проблем треба одразу звертатися за порадою (юридичною консультацією) до досвідченого адвоката, який має досвід роботи саме в потрібній вам сфері права. Можливо, справа обмежиться консультацією. А якщо потрібно, то адвокат надасть практичну допомогу: складе позовну заяву, запит чи скаргу, оскаржить судове рішення, буде захищати ваші права та інтереси в суді, контролюючих та правоохоронних органах, тощо.
Перевага адвоката не стільки в знанні законів, скільки в досвіді та вмінні ними практично користуватися, використовуючи нюанси і навіть недосконалість наших законів на користь Клієнта. Досвідчений адвокат знає сформовану судову практику в країні та регіоні, і зможе обрати найбільш ефективну стратегію та тактику досягення цілі.
Робота адвоката схожа на роботу лікаря - чим раніше звернешся, не запускаючи проблему, тим більше вірогідність швидкого та успішного її вирішення. Тому, до адвоката варто йти не тоді, коли справу вже програно, хоча і тоді часто можно виправити ситуацію. До адвоката краще звертатися одразу, як тільки виникла проблема!
Адвокат, на відміну від звичайного юриста, гарантує конфіденційність відомостей, отриманих від клієнта. Він не має права розголошувати нікому цю інформацію. Для адвоката його клієнт завжди правий. Адвокатська таємниця, як і таємниця сповіді - непорушна.
Так чи вірно роблять люди, які звертаються з проблемами до адвоката? А чи вірно робимо ми, коли з зубним болем йдемо до стоматолога, а не намагаємося видалити зуб чи поставити пломбу самостійно? Відповідь очевидна.
Бажаю вам ніколи не стикатися з юридичними проблемами, проте, якщо вони вже виникли, то приймати єдине вірне рішення!