Хто несе відповідальність за розміщення недостовірної інформації на сайті?

Позивач у справі № 761/30025/16-ц просив суд визнати недостовірною та зобов'язати спростувати інформацію, розміщену на сайті в Інтернет виданні «Гордон».

Зазначив, що в ній повідомлялось про антиукраїнські висловлювання, здійснені ним в якості народного депутата. Стаття була розміщена на трьох сайтах та перебувала в загальному доступі, що порушило його право на повагу до гідності, честі та ділової репутації.

Вирішуючи справу, КЦС керувався наступним:
▫️пред'явлення позову до неналежного відповідача є самостійною підставою для відмови у позові (постанова ВП ВС від 17.04.2018р., справа №523/9076/16-ц).
▫️ належним відповідачем при поширенні оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор матеріалу та власник веб-сайту, особи яких позивач має зазначити в позові.
▫️ якщо автор невідомий або його особу/адресу неможливо встановити, а також коли інформація анонімна і доступ до сайта вільний, належним відповідачем є власник веб-сайту, де розміщено матеріал, оскільки він створив технологічну можливість для поширення інформації.
▫️ дані про власника веб-сайту можуть бути витребувані в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента Інтернет (постанова ВП ВС від 12.11.2019 р., справа №904/4494/18).

У цій справі не було встановлено автора поширення статті та власника веб-сайту.
Крім того, позивач не надав докази наступних обставин:
- інформація була надана відповідачу саме в тому вигляді, як її викладено на сайті;
- Інтернет видання «Гордон» є власником доменного імені та/або власником домену;
- матеріал був поширений самим відповідачем.
Отже, КЦС дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.