Суд присяжних виніс виправдувальний вирок

22 березня 2018 року Лубенським міськрайонним судом Полтавської області в складі двох суддів та трьох присяжних ухвалено виправдувальний вирок щодо чоловіка.
Органами досудового розслідування цей чоловік обвинувачувався в організації викрадення людини з метою отримання викупу та подальшого вбивства, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст. 15, п.п.3, 12 ч.2 ст. 115 ч.2 ст. 146 КК України.
Як зазначено у вироку, суд присяжних дійшов до висновку, що в даному кримінальному провадженні по відношенню до обвинуваченого з боку працівників СБУ мало місце провокація злочинів, передбачених ч.3 ст.15, п.п.3,12 ч.2 ст.115, ч.2 ст.146, ч.2 ст.189 КК України, докази зібрані в такий спосіб є недопустимими доказами, а тому останнього слід виправдати за вищезазначеними злочинами.

При цьому суддями Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Гудковим С.В. та Даценком В.М. викладено окремі думки суддів.
В окремих думках суддів Гудкова С.В. та Даценка В.М. зазначено: "Таким чином, на мою думку, в матеріалах справи відсутні докази того, що агенти вийшли за межі пасивного розслідування наявної протиправної діяльності та шляхом психологічного тиску спровокували обвинуваченого на вчинення злочину. При цьому сторона захисту мала всі можливості зібрати такі докази, однак таким правом не скористалась. За відсутністю таких доказів вважаю неможливою мотивацію виправдувального вироку на припущеннях. У зв'язку із наведеним, вважаю помилковим висновок суду присяжних щодо недопустимості зібраних у справі доказів через провокацію злочину."
Звернемо увагу, що вирок суду не набрав чинності і може бути оскаржений до Апеляційного суду Полтавської області через Лубенський міськрайонний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
З повним текстом вироку, а також окремих думок суддів можна ознайомитися на Єдиному державному реєстрі судових рішень за №539/741/16-к.